Napełnianie

Większość samochodów użytkowanych na naszym rynku posiada układ klimatyzacji, który stał standardem. Układ ten jak i inne elementy pojazdu trzeba kontrolować. Producenci zalecają, aby przynajmniej raz na 2 lata sprawdzić stan gazu jak i oleju w klimatyzacji. Raz w roku zlecane jest sprawdzenie stanu i uzupełnienie czynnika chłodzącego. Klimatyzacja z pełnym stanem czynnika mniej obciąża silnik, wiec mimo wszystko samochód będzie miał mniejsze spalanie! Powinno pamiętać się  o odgrzybieniu i oczyszczeniu klimatyzacji dwa razy do roku, ponieważ oddychamy powietrzem, które przepływa przez parownik - element podatny na zabrudzenie i zagrzybienie. Również powinno się pamiętać  o odgrzybieniu i oczyszczeniu klimatyzacji dwa razy do roku oraz wymianę filtra kabinowego.

 Może wydawać się to dziwne ale szczególnie zimą, minimum raz w miesiącu, zalecane jest włączanie klimatyzacji na kilkanaście minut, zmniejsza to ryzyko uszkodzenia sprężarki w wyniku długiego "postoju".

W skład usługi napełniania klimatyzacji wchodzi:

  • Odsysanie starego gazu i oleju
  • Wykonanie próżni układu
  • Test szczelności układu
  • Napełnianie klimatyzacji czynnikiem R134a oraz nowego R1234yf

Pracujemy na najnowocześniejszym urządzeniu firmy TEXA, który oferuje stację klimatyzacji jednocześnie do obsługi tradycyjnego czynnika chłodniczego R134a oraz nowego R1234yf, obowiązkowego w nowo homologowanych pojazdach w Europie. W przypadku stwierdzenia nieszczelności układu jesteśmy w stanie zlikwidować ją na miejscu podczas jednej wizyty klienta w naszych warsztatach.